Ziemie - Agrolim, Limanowa, Kościuszki 50, pilarki, pilarka, kosiarki, kosiarka, wiertnice, wiertnica, opryskiwacze, opryskiwacz, kosy, kosa, nożyce, panele podłogowe, panele ścienne, panele PCV, folie, folia, drabiny, narzędzia, elektronarzędzia, nawozy, środki ochrony roślin, nasiona, doniczki, odśnieżarki, odśnieżarka, ziemie, ziemia, parapety, parapet, węże ogrodnicze, autoryzowany serwis, Oleo-Mac, Solo, Honda, Briggs&Stratton, Fiskars, Agroma, Kwazar, Marolex

Przejdź do treści

Ziemie

Uniwersalne podłoże warzywne 50l, 80l
Profesjonalne, gotowe podłoże polecane szczególnie do uprawy warzyw w późniejszych fazach rozwojowych; gwarantuje równomierny rozwój roślin. Produkt powstał na bazie słabo i silnie rozłożonego torfu wysokiego, wzbogaconego o nawóz wieloskładnikowy o formulacji NPK 14–16–18 z dodatkiem mikroelementów. pH substratu warzywnego mieści się w przedziale 5,5–6,5. W naszej standardowej ofercie znajduje się również podłoże warzywne z piaskiem.
 Specjalistyczne podłoża warzywne AURA 80 l:
- pomidor, papryka,
- kapusta, kalafior, brokuł

Wprowadziliśmy na rynek dwa rodzaje Specjalistycznego podłoża warzywnego. Jedno podłoże przeznaczone jest do uprawy roślin psiankowatych, takich jak pomidor, papryka czy oberżyna (pH 5,4–6,2). Drugi rodzaj substratu znajduje zastosowanie w uprawie roślin krzyżowych: kapusty, kalafiora czy brokuła. Odczyn tego podłoża, specjalnie wyższy, mieści się w zakresie pH 6,0–6,8. Podwyższone pH przyczynia się do zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia choroby grzybowej – kiły kapusty. Specjalistyczne podłoża warzywne są skomponowane na bazie drobnej frakcji cegiełki oraz czarnego i jasnego, drobnego torfu frezerowego. Oba produkty zawierają wieloskładnikowy nawóz w dawce 1 kg/m3 oraz nawóz mikroelementowy.

Podłoże do wysiewu i pikowania AURA 50l
Profesjonalne, gotowe podłoże do wysiewu i pikowania roślin. Niski poziom zasolenia dostosowano do wczesnych faz rozwojowych roślin. Ujednolicona, lekka, bardzo drobna struktura, znakomicie przyjmuje i utrzymuje wilgoć. Odczyn produktu jest regulowany kredą tak, aby mieścił się w granicach pH a H2O od 5,4 do 6,0.

Podłoże do ukorzeniania roślin ozdobnych AURA 80l
Mieszanka najwyższej jakości przesianego torfu sphagnowego z dodatkiem perlitu. Ujednolicona i lekka struktura, znakomicie przyjmuje i utrzymuje wilgoć. Zapewnia też korzeniom dostęp powietrza w podłożu. Produkt wzbogacony o nawóz wieloskładnikowy z dodatkiem mikroelementów. pH tego substratu utrzymuje się w przedziale 5,5–6,5.

Uniwersalne podłoże kwiatowe AURA 5l, 10l, 20l, 50l, 80l
Gotowe podłoże do uprawy roślin ozdobnych o średnich wymaganiach pokarmowych. Znakomicie nadaje się do sadzenia roślin doniczkowych, a także do stosowania w ogródkach kwiatowych. Poprawia strukturę gleby. Podłoże charakteryzuje się stabilnym składem podłoża oraz pH 5,5–6,5. Produkt wzbogacony o nawóz wieloskładnikowy z dodatkiem mikroelementów.

Podłoże do surfinii AURA 80l
To profesjonalnie sporządzone podłoże dostosowano do wymagań uprawowych surfinii między innymi pod względem pH (5,0 – 5,5). Pulchna, przepuszczalna struktura odprowadza nadmiar wody oraz stwarza doskonałe warunki powietrzne do rozwoju systemu korzeniowego byliny. Dodatek gliny zwiększa ciężar objętościowy oraz możliwości magazynowania składników pokarmowych. Produkt wzbogacony o nawóz wieloskładnikowy z dodatkiem mikroelementów. Uprawa surfinii w tak skomponowanym podłożu torfowym gwarantuje jej obfite i długie kwitnienia.

Podłoże do pelargonii AURA 80l
Wysokiej jakości podłoże z dodatkiem glinki o drobnej frakcji, idealnie dopasowane do wymagań uprawowych pelargonii. Stosowanie podłoża w połączeniu z wymaganym nawożeniem zapewnia roślinom obfite kwitnienie. Dodatek gliny zwiększa pojemność wodną oraz podwyższa możliwości magazynowania składników pokarmowych. Produkt wzbogacony o nawóz wieloskładnikowy z dodatkiem mikroelementów. Podłoże odkwaszone jest kredą do wartości pH 5,5–6,5.

Podłoże do paproci AURA 5l
Podłoże dostosowano specjalnie do potrzeb paproci. Zmieszano ze sobą słabo i silnie rozłożony torf sphagnowy oraz glinkę. Ułatwiająca wchłanianie i utrzymywanie wilgoci kompozycja podłoża zapewnia znakomite warunki do rozwoju roślin. Produkt zawiera nawóz wieloskładnikowy z dodatkiem mikroelementów. Odczyn (pH w H2O) oscyluje w granicach 4,0 – 5,0.

Podłoże do domowych roślin zielonych AURA 5l
Wyśmienitej jakości gotowe podłoże dostosowane do wymagań roślin zielonych uprawianych w powszechnie w naszych mieszkaniach. Kompozycja podłoża oparta jest na mieszance torfu frezerowego o różnym stopniu rozkładu. Dodatek gliny zwiększa dodatkowo zdolności magazynowania składników pokarmowych. Struktura jest łatwo przepuszczalna dla nadmiaru wody. Produkt wzbogacono o nawóz wieloskładnikowy. Produkt jest odkwaszony kredą malarską do pH 5,5 – 6,5.

Podłoże do uprawy chryzantemy AURA 80l
Produkt przeznaczono do uprawy chryzantemy – stąd szczególna dbałość o kilka jego cech. Pulchna, o zwiększonym ciężarze objętościowym struktura doskonale przyjmuje i zachowuje wilgoć. Dzięki dodatkowi gliny większy jest kompleks sorpcyjny podłoża, co pozwala zgromadzić znacznie więcej składników mineralnych. Produkt wzbogacono o nawóz wieloskładnikowy z dodatkiem mikroelementów, a pH uregulowano do zakresu 6,0 – 7,0.

Podłoże do róż AURA 50l
Gotowy substrat przeznaczony do uprawy i pielęgnacji róż. Znakomite warunki wzrostu i rozwoju tych pięknych krzewów zapewnia pulchna i odpowiednio obciążona struktura wyrobu. Podłoże dobrze przyjmuje i utrzymuje wilgoć. Produkt wzbogacony o nawóz wieloskładnikowy (14–16–18 NPK). Odczyn podłoża jest następujący: 6,0 – 6,8.

Torf ogrodniczy pH 3,5–4,5 AURA 80l
Doskonały surowiec do sporządzania podłoży w uprawach ogrodniczych z pełną możliwością indywidualnego kształtowania zarówno poziomu kwasowości jak i nawożenia. Znakomicie poprawia strukturę słabych, ciężkich i zlewnych gleb. Torf kwaśny jest doskonałym, bogatym w związki węgla dodatkiem do kompostów. Zapewnia on łatwo rozkładalną materię organiczną oraz ułatwia dostęp powietrza do głębszych warstw kompostu, przez co optymalizuje procesy powstawania humusu.

Torf ogrodniczy pH 5,5–6,5 AURA 80l
Idealny surowiec do sporządzania podłoży w uprawach ogrodniczych z ukształtowanym poziomem kwasowości i pełną możliwością zastosowania indywidualnego nawożenia. Dodatek odkwaszonego torfu wysokiego świetnie poprawia urodzajność gleb: przywraca równowagę biologiczną oraz optymalizuje warunki wodno-powietrzne.

Torf odkwaszony pH 7,2–7,5 AURA 80l
Produkt ten znakomicie ulepsza strukturę gleb kwaśnych, spulchnia i napowietrza ziemię. Torf jest odkwaszony kredą malarską. Spełnia wymogi fitosanitarne. Nadaje się również do sporządzania okryw pieczarkarskich.

Podłoże do rododendronów i roślin wrzosowatych AURA 50l
Wyrób przeznaczono do profesjonalnej uprawy roślin acidofilnych, z niewielkimi wymaganiami pokarmowymi, głównie z rodzajów: Rhododendron i Erica. Doskonale rosną w nim różaneczniki, azalie oraz wrzosy i wrzośce. Zastosowano tu mieszankę słabo rozłożonego torfu wysokiego z dodatkiem nieprzekompostowanej kory sosnowej. Produkt wzbogacono minimalną dawką nawozu wieloskładnikowego, pH jest zaś niższe (4,0 – 4,5).

Podłoże do krzewów iglastych AURA 50l
Profesjonalne, gotowe podłoże do uprawy, sadzenia i przesadzania wszelkiego rodzaju roślin iglastych. Mieszanka słabo rozłożonego torfu sphagnowego i przekompostowanej kory sosnowej o strukturze dostosowanej do wymagań krzewów iglastych. Zapewnia roślinom optymalne stosunki powietrzno - wodne. Produkt wzbogacony o nawóz wieloskładnikowy o formulacji 14N+16P+18K z dodatkiem niezbędnych mikroelementów. pH 4,0 – 5,0 dostosowano do wymagań iglaków.

Torf ogrodniczy pH 3,5 – 4,5 STERLUX 20l
Produkt ten to naturalny wysoki torf sphagnowy zbierany techniką frezowania. Nie zawiera on żadnych nawozów sztucznych, ani żadnych innych dodatków. Torf czysty jest doskonałym surowcem do sporządzania własnych podłoży w uprawach ogrodniczych. Nadaje się on szczególnie do sporządzania podłoży do roślin kwaśnolubnych, takich jak rododendrony, rośliny wrzosowate czy iglaki. Po zasileniu torfu w odpowiednie nawozy, a w miarę możliwości również w mieloną korą sosnową, ziemią kompostową itp., można otrzymać doskonałe podłoże uprawowe.

Torf ogrodniczy pH 5,5 – 6,5 STERLUX 80l
Prezentowany torf odkwaszony nadaje glebie pulchną strukturę. Doskonale sprawdza się w zakładaniu i regeneracji trawników. Po dodaniu nawozów torf może być bazą do wykonywania własnych podłoży. Produkt ten podobnie do innych wyrobów HOLLASU powstał na bazie torfu wysokiego.

Hobbystyczne podłoże do wysiewu i pikowania 20l
Podłoże jest skomponowane z jasnego i ciemnego, wysokiego torfu frezerowego o drobnej frakcji, z dodatkiem płukanego piasku kwarcowego. Oba rodzaje torfu mieszane są w równych proporcjach, 50% do 50%. Odczyn torfu jest regulowany kredy tak, aby mieścił się w granicach pH w H2O 5,4 do 6,0. Podłoże zawiera wieloskładnikowy nawóz oraz łatwo przyswajalne formy boru, miedzi, żelaza, manganu, molibdenu i cynku.

Podłoże uniwersalne – STERLUX 10l, 20l, 50l, 80l
Podłoże uniwersalne marki STERLUX to gotowy substrat do uprawy warzyw oraz większości gatunków roślin ozdobnych w doniczkach, na działkach i w ogrodach. Produkt powstał na bazie słabo i silnie rozłożonego torfu wysokiego, wzbogaconego o wieloskładnikowy nawóz z dodatkiem mikroelementów. Odczyn substratu utrzymuje się w przedziale pH 5,5 – 6,5.

Podłoże kwiatowe – STERLUX 50l
Podłoże kwiatowe polecamy do amatorskiej uprawy roślin ozdobnych w doniczkach, na balkonach i w ogrodach. Produkt powstał na bazie słabo i silnie rozłożonego torfu wysokiego, wzbogaconego o nawóz wieloskładnikowy z dodatkiem mikroelementów. Odczyn (pH 5,5 – 6,5) dostosowano do wymagań większości kwiatów.

Podłoże do surfinii – STERLUX 20l
Podłoże do surfinii marki STERLUX posiada podwyższone zdolności do magazynowania makro- i mikroelementów. Dzięki zasobności w składniki pokarmowe oraz glinkę, a także specjalnie dostosowanemu odczynowi (pH 5,0 – 5,5) doskonale sprawdza się ono w nieprofesjonalnej uprawie surfinii.

Podłoże do pelargonii – 20l, 50l
To gotowy do użytku substrat, który idealnie nadaje się amatorskiej uprawy pelargonii. Wyrób produkujemy ze słabo i silnie rozłożonego torfu wysokiego, wzbogaconego o nawóz wieloskładnikowy i glinkę. Wartość pH regulowana jest za pomocą kredy od 5,5 do 6,5.

Podłoże do storczyków 5l
Podłoże do storczyków to gotowy do użytku przepuszczalny i szybko przesychający substrat. Dzięki specjalnie dobranym składnikom produkt ten wyróżnia się znacznie zwiększoną pojemnością powietrzną i bardzo dużą przewiewnością. Z powodzeniem można stosować go również w uprawie innych niż orchidee epifitów. Wyrób powstał z najwyższej jakości torfu wysokiego – torfu cegiełkowego, kory sosnowej, kokosu oraz innych komponentów. Taki skład podłoża gwarantuje mu trwałość struktury przez okres kilku lat.

Podłoża AQUA SAVE
- kwiatowe 10 l, 20 l, 50 l
- do pelargonii 20 l, 50 l

Ich skład oparto na innowacyjnych recepturach, które gwarantują, że uprawę roślin ozdobnych prowadzi się wyjątkowo łatwo oraz wygodnie. Wyroby te polecamy do roślin balkonowych. Wyśmienicie sprawdzą się także w ogrodach, na skwerach zieleni oraz w uprawie większości kwiatów domowych. Rośliny ozdobne posadzone w podłożach AQUA SAVE wymagają znacznie rzadszego podlewania. Szybciej pobierają też wodę z podłoża. Wyroby wzbogacono oprócz standardowo dodawanego wieloskładnikowego nawozu również nawozem otoczkowanym długo działającym.

Podłoże do krzewów iglastych - STERLUX 20l, 50l
Podłoże przeznaczono do amatorskiej uprawy iglaków, do sadzenia lub przesadzania większości gatunków krzewów i drzew iglastych. Podłoże nadaje się do donic, jak i do gruntu. Świetnie rozwijają się w nim popularne w naszych ogrodach: jodły, świerki, sosny, cyprysy, modrzewie, żywotniki, cisy oraz jałowce. Starannie dobrane komponenty substratu sprawiają, że wymienione rośliny rosną szybko i zdrowo, uzyskując intensywne zabarwienie części zielonych.

Podłoże do iglaków AQUA SAVE 20 l, 50 l
Dzięki innowacyjnej kompozycji podłoża uprawa pospolitych drzew i krzewów iglastych staje się dużo prostsza. Produkt polecamy do sadzenia lub przesadzania roślin - do gruntu, a także do donic. Rośliny ozdobne uprawiane w podłożach AQUA SAVE podlewamy rzadziej. Łatwiej pobierają one wodę z podłoża. Wyroby wzbogacono oprócz standardowego wieloskładnikowego nawozu także nawozem otoczkowanym długo działającym.

Podłoże do trawników i krzewów ozdobnych 50l
To gotowe do użycia podłoże z przeznaczeniem do zakładania i regeneracji trawników. Wyselekcjonowany torf sphagnowy stwarza idealne warunki do magazynowania wody w powierzchniowej – nośnej warstwie trawników. Podłoże nadaje się też do sadzenia i przesadzania większości krzewów ozdobnych. Zmieszane z glebą napowietrza i poprawia jej strukturę. Produkt wzbogacono o wieloskładnikowy nawóz.

Kora sosnowa 80l
Korę sortuje się na specjalnych sitach do frakcji drobnej (0/10 mm), średniej (10/30 mm) i grubej (30/50 mm). Wykorzystuje się ją do pielęgnacyjno-dekoracyjnego ściółkowania roślin. Kora eliminuje rozwój chwastów, zatrzymuje wilgoć w glebie, ułatwia pielęgnację roślin.

Agrolim s.j.
ul. Kościuszki 50
34-600 Limanowa
K o n t a k t :
tel. sklep: 183374050
tel. serwis: 183378540
agrolim@agrolim.pl
Z a p r a s z a m y :
poniedziałek-piątek: 8:00 - 16:00
sobota: 8:00 - 13:00
Wróć do spisu treści